Виплата страхового відшкодування

Від чого залежить виплата страхового відшкодування?

Виплата страхового відшкодування залежить від дотримання Вами вимог законодавства.

Більшість Клієнтів не знають, які дії необхідно вчинити після настання ДТП.

  • Чи дзвонити в страхову компанію?
  • Чи навпаки, чекати коли з Вами зв’яжуться співробітники Страхової компанії?
  • Або чекати рішення суду, який встановить вину особу?

Розберемося детальніше. 

Вказані правовідносини регулюються ЗУ “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”. ЗУ “Про страхування”. Цивільним кодексом України.

В більшості випадків Клієнти після настання ДТП не повідомляють Страховика про ДТП. У зв’язку з чим виплата страхового відшкодування опиняється під загрозою.

Відповідно до ст. 33 Закона, участник ДТП зобов’язаний не пізніше 3 днів з дня настання ДТП, письмово повідомити страховика, про ДТП.

Як правило, у разі невиконання вказаної норми, Страховики часто застосовують п. 37.1.3 Закону. Відмовляються виплачувати суму страхового відшкодування. Як правило, Страховик посилається на невиконання потерпілим, своїх обов’язків, визначених Законом.

Так, Рішенням Печерського районного суду м. Києва, відмовлено у задоволенні позову до МТСБУ. У Рішенні зазначено, що МТСБУ правомірно відмовило у виплаті у зв’язку з порушенням строків повідомлення про ДТП.

Страховики та МТСБУ часто застосовують вказану норму, щоб уникнути виплати страхового відшкодування.

З аналізу судової практики в більшості випадків їм це вдається.

Однак вказані дії Страховиків та МТСБУ є протиправними.

Згідно аналізу даних правовідносин, факт порушення порядку та строків повідомлення про настання ДТП, не є підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування.

Відповідно до ст. 979 ЦК України, за договором страхування одна сторона  зобов’язується, у разі настання страхової події виплатити другій стороні грошову суму.

Згідно ст. 16 ЗУ “Про страхування”, страховик зобов’язується у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику.

Несвоєчасне повідомлення Страхувальником Страховика про настання страхового випадку може бути підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування, тільки у разі, якщо воно позбавило страховика можливості дізнатися, чи є ця подія страховим випадком.

Вказана правова позиція кореспондується з Пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Розглянемо інший випадок, коли особу визнають винною у вчиненні ДТП.

Вимоги статті 33 Закону, поширюються на всіх учасників ДТП. Як на винну особу у ДТП, так і на потерпілого.

Винна особа у вчиненні ДТП зобов’язана на виконання ст. 33 Закону, протягом 3 днів, письмово повідомити Страховика про настання ДТП.

При невиконанні вказаного припису законодавства, Страховик у відповідності до ст. 38 Закону, має право подати регресний позов до Страхувальника.Виплата страхового відшкодування

Наразі, відкрито дуже багато судових проваджень за регресними позовами Страховиків про відшкодування шкоди внаслідок ДТП.

Однак при правильному захисті своїх прав, можна зменшити ризики безпідставних спроб з боку Страховиків, у стягненні з Вас суми страхового відшкодування.

Дійсно, Закон визначає обов’язок особи не пізніше 3 днів з дня настання ДТП, письмово повідомити Страховика. З метою надання останньому можливлості перевірити обставини ДТП власними силами і запобігти необгрунтовиним виплатам.

Страховий випадок повинен бути зафіксований як, правоохоронними органами, так і страховою компанією. Та обставина, що винною у вчиненні ДТП особою не було подано повідомлення, не може бути достатньою підставою для стягнення Страховиком суми в порядку регресу.

Як правило, Страхові компанії не оспорюють факт настання страхового випадку, а своєю виплатою підтверджують даний факт.

Отже, на піставі вищевикладеного у Страховика є виключні підстави для пред’явлення регресного позову до Страхувальника, який спричинив ДТП. 

Пам’ятайте, що виплата страхового відшкодування залежить від дотримання Вами вимог законодавства.

У разі, якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, звертайтеся до наших юристів і ми неодмінно допоможемо Вам. 

Виплата страхового відшкодування

 

 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Артём Горячев
Старший юрист, Адвокат
Телефон: 063 885 92 75
Связаться с Артёмом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *