Відшкодування шкоди за відсутності Поліса ОСЦПВ

Відшкодування шкоди за відсутності Поліса ОСЦПВ

Як отримати відшкодування майнової шкоди за відсутності Поліса обов’язкового страхування?

Саме дане питання є найбільш поширеним серед автомобілістів.

Відповідно до ст. 21 ЗУ “Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” (надалі за текстом – “ОСЦПВ”), на території України забороняється експлуатація транспортного засобу без поліса обов’язкового страхування цивільно – правової відповідальності.

Згідно ст. 3 ЗУ “Про ОСЦПВ”, обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди заподіяною внаслідок ДТП.

На жаль деякі учасники дорожнього руху ігнорують вказані приписи Закону.

Однак, що робити якщо у винуватця в ДТП відсутній Поліс обов’язкового страхування?

З метою врегулювання відносин у сфері здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затверджено Статут Моторного (транспортного) страхового бюро України (надалі за текстом – “МТСБУ”).

Метою діяльності МТСБУ є виконання гарантійних функцій стосовно відшкодування шкоди завданої третім особам при експлуатації наземних транспортних засобів.

Основним завданням МТСБУ є здійснення виплат із централізованих страхових резервних фондів.

Відповідно до ст. 41 ЗУ “Про ОСЦПВ”, МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність.

На підставі чого МТСБУ створено Фонд захисту потерпілих.

Для отримання Страхового відшкодування з Фонду захисту потерпілих до МТСБУ необхідно подати:

  • Повідомлення про ДТП;Відшкодування шкоди за відсутності Поліса
  • Заяву про страхове відшкодування;
  • Чинний на дату ДТП поліс ОСЦПВ;
  • Паспорт громадянина;
  • Ідентифікаційний номер платника податку;
  • Документи, що підтверджує право власності транспортного засобу/або довіреність на представлення інтересів потерпілого;
  • Відомості про банківські реквізити заявника.
  • Постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, яка набрала законної сили.   (Заяви необхідно подавати у двох примірниках, для отримання штампу з вхідним номером). 

МТСБУ протягом 90 днів з дня отримання Заяви про страхове відшкодування зобов’язане прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування та виплатити його.

Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до наших юристів і ми неодмінно допоможемо Вам. 

З Повагою, Адвокат Горячев Артем.

Відшкодування шкоди за відсутності Поліса ОСЦПВ

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Артём Горячев
Старший юрист, Адвокат
Телефон: 063 885 92 75
Связаться с Артёмом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *