Загальні питання. Позбавлення батьківських прав.

               Загальні питання.                     Позбавлення батьківських прав.

Позбавлення батьківських прав дуже складний процес. Для вирішення даної ситуації необхідно підходити до неї у повній юридичній обізнаності. Деякі Клієнти думають, що це дуже простий процес, однак це не зовсім так. Розберемось детальніше разом із Вами.

Хто має прова на звернення в суд з позовом про позбавлення батьківських прав?

У відповідності до ч. 1 ст. 165 Сімейного кодексу України (надалі за текстом – “СК України“), право на звернення до суду з позовом мають один з батьків та ін. особи з ким проживає дитина.

Розглянемо підстави для звернення до суду:

не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

ухилення від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;Позбавлення батьківських прав

жорстоке поводження з дитиною;

мати/батько є хронічним алкоголіком або наркоманом;

мати/батько вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини;

засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини;

Як ми бачимо підстави є, однак зрозумійте, що будь-яку обставину необхідно підтверджувати доказами, а це вже досить важкий процес. Збирання доказів найважливіший процес. Суд розглядає справу про позбавлення батьківських прав безпосередньо на підставі поданих доказів.

Куди необхідно звертатися? 

З позовом про позбавлення батьківських прав необхідно звертатися до суду за встановленою підсудністю. Позови про позбавлення батьківських прав подаються за місцем реєстрації Відповідача. Однак ми маємо можливість змінити підсудність справи за місцем реєстрації Позивача для чого нам необхідно провести відповідні дії. 

Відповідності до ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів про позбавлення батьківських прав участь органу опіки та піклування є обов’язковою.

В процесі розгляду справи орган опіки та піклування надає письмовий висновок. Висновок органу опіки та піклування готується на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, а також на підставі інших відомостей, які стосуються справи.

Висновок органу опіки та піклування є дуже вагомим доказом при розгляді справи про позбавлення батьківських прав отже до даного висновку необхідно ставитися дуже відповідально.

Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини. Однак як показує практика, суди постійно підтримують висновки органів опіки та піклування, та на підставі них виносять судові рішення.

У разі, якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, Ви можете звернутися до наших Адвокатів і ми неодмінно допоможемо Вам. 

Проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладі

З повагою,

Адвокат, Артем Ткаченко

 

 

 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Артём Горячев
Старший юрист, Адвокат
Телефон: 063 885 92 75
Связаться с Артёмом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *