Позбавлення батьківських прав і виїзд з дитиною за кордон.

Позбавлення батьківських прав і виїзд з дитиною за кордон.

Дуже часто причиною такого серйозного кроку, як позбавлення батьківських прав, є саме необхідність виїзду дитини за кордон.

Дітям до 18 років, обов’язково потрібна згода батьків на виїзд за кордон.

Увага! Перетнути кордон з дитиною самостійно можна тільки з оригіналом довіреності від іншого з батьків.

На практиці часто зустрічаються випадки, коли батько не дає згоду на виїзд неповнолітніх дітей з України. Причини різні: конфлікт з дружиною, невідоме місце проживання батька та його контакти. Якщо отримати у чоловіка/дружини нотаріально посвідчену згоду на виїзд за кордон дитини не вдається, єдиним варіантом вирішення проблеми є звернення до суду.

Тут є два варіанти:

  1. Якщо виїхати потрібно один раз – то простіше отримати рішення суду на таку разову поїздку.
  2. Якщо ви виїжджаєте часто, а з іншим із батьків немає зв’язку чи ви постійно конфліктуєте, то доцільно пошукати можливості для позбавлення його батьківських прав, або визначити місце проживання дитини з Вами.

Безперечно, отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон у судовому порядку є значно легшим і значно швидшим способом, ніж позбавлення батьківських прав.

Для отримання рішення про надання дозволу виїзду дитини за межі України необхідно:

  • довести, що батько/матір ухиляється від надання дозволу;
  • обґрунтувати необхідність виїзду дитини за кордон (лікування, запрошення від родичів, навчання, оздоровлення, тощо), вказати країну і термін перебування.

У разі ж позбавлення батьківських прав, за такими дозволами на виїзд не треба бігати до суду кожного разу, коли виникла потреба для поїздки дитини, адже рішення суду про позбавлення батьківських прав вже є доказом, того що дозвіл від другого з батьків вже не потребується.

Ви можете звернутися до наших Адвокатів з метою отримання більш детальної та конкретної інформації саме по Вашому питанню.

З повагою,

Проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладі

Адвокат Горячев Олексій   

 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Алексей Горячев
Старший юрист, Адвокат
Телефон: +38 (093) 925-95-23
Связаться с Алексеем

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *