Проведення огляду на стан сп’яніння в медичному закладі

Проведення огляду на стан сп’яніння в медичному закладі

Проведення огляду на стан сп’яніння в медичному закладі має ряд особливостей. На що саме необхідно звернути увагу, читайте далі.

У 85 % працівники поліції порушують порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння.

Ми розуміємо, що люди які потрапляли у подібні ситуації довіряють працівникам поліції, адже співвідносять останніх із “законом”. Так і має бути, однак на практиці виявляється зовсім інше.

В даній статті ми розглянемо найбільш частіші помилки які допускають працівники поліції при проведенні огляду на стан сп’яніння в медичному закладі.

Просимо детально ознайомитись з даною статтею. У разі виявлення згаданих порушень допущених поліцейськими Ви можете оскаржити Протокол. У зв’язку з чим Вам вдасться уникнути санкцій передбачених даною статтею.

Розпочнемо з початку.

Відповідно до ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, або відмова від проходження огляду тягнуть за собою штраф у розмірі 10 200 грн., з позбавленням права керування транспортним засобом на 1 рік.

Повторне протягом року вчинення даного правопорушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі  20 400 грн., з позбавленням права керування транспортним засобом на 3 роки.

Погодьтесь досить непогана відповідальність.

Законодавцем встановлено Порядок проведення огляду осіб на стан сп’яніння в медичному закладі, а саме:

Наказом №1452/735 від 09.11.2015 р., затверджена Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп’яніння (надалі – “Інструкція”).

Відповідно до абз. 1 ст. 266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного чи ін. сп’яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан сп’яніння.

Згідно абз. 2-3 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного чи ін. сп’яніння проводиться з використанням спец. засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на місці та у разі незгоди з результатами огляду, огляд проводиться в медичних закладах.

Щодо строків проведення огляду в закладі охорони здоров’я.

Трапляються випадки коли поліцейські досить довго не можуть визначитися із закладом для проведення огляду на стан сп’яніння. Або досить довго вирішують питання щодо безпосереднього доставлення особи до даного закладу.

Відповідно до абз. 4 ст. 266 КУпАП, огляд на стан алкогольного сп’яніння здійснюється в медичних закладах не пізніше 2 годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Згідно п. 9, Розділу 2 Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв. Поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше 2 годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Дане порушення з боку працівників поліції при професійному захисті може бути підставою для оскарження Протоколу.

Так Рівненський апеляційний суд у справі за №572/1538/18 встановив порушення строків проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі, на підставі чого закрив провадження по справі. Суд встановив відсутність події та складу адмін. правопорушення.

Щодо відсутності направлення на медичний огляд.

Згідно п. 12 Розділу 2 Інструкції, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані сп’яніння, поліцейський направляє цю особу до найближчого медичного закладу.

Проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладі

П. 8 Розділу 2 Інструкції, встановлена форма направлення на проведення огляду водія на стан сп’яніння.

Отже, оформлення працівниками поліції направлення на медичний огляд є обов’язковим.

Так згідно Постанови Вінницького апеляційного суду по справі №127/14670/19 встановивши відсутність належним чином оформленого направлення на огляд справу було закрито у зв’язку з відсутністю події та складу правопорушення.

Щодо порушення процедури проведення огляду у закладі охорони здоров’я, який не має на це права.

Згідно п. 1 Розділу 3 Інструкції, перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право на проведення огляду на стан сп’яніння затверджується Міністерством охорони здоров’я України. Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим. Начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Для прикладу Наказом Київської обласної державної адміністрації за №347 адм від 11.04.2019 р., затверджено перелік закладів які мають право проводити огляд з метою виявлення ознак алкогольного сп’яніння в Київській області.

Відповідно до абз. 3 ст. 266 КУпАП, перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду на стан сп’яніння затверджується управлінням охорони здоров’я місцевих державних адміністраціях.

Проведення огляду на стан сп’яніння в інших медичних закладах забороняється. 

Проведення огляду на стан сп’яніння в медичному закладі з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Так Постановою Київського апеляційного суду по справі №367/6074/19 встановлено порушення вище вказаних норм. Провадження у справі закрито у зв’язку з відсутністю події та складу правопорушення.

Дане порушення процедури проведення огляду ми залишили на останок не випадково.

Порушення проведення огляду у закладі охорони здоров’я по 130 КУпАП, виходить за всі рамки логічного мислення. Адже працівники поліції повинні про це знати більше ніж пересічний громадянин. Однак, що відбувається в головах працівників поліції при порушенні вказаної норми нам доводиться тільки гадати.

Натомість враховуючи те, що огляд в медичному закладі, проводиться з грубим порушенням з боку поліцейських, суди все одно підтримують поліцію ухвалюючи Постанови які надалі оскаржуються в апеляційній інстанції.

Закликаємо Вас у випадку складання відносно Вас протоколу по ст. 130 КУпАП не намагатися самостійно перевіряти свої сили у суді. Одразу звертайтеся до адвокатів за захистом своїх прав. Існує дуже багато підстав для скасування Протоколу щодо притягнення Вас до відповідальності про які ми не зазначили у цій статті.

У разі, якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, Ви можете звернутися до наших Адвокатів і ми неодмінно допоможемо Вам. 

Проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладі

З повагою,

Адвокат, Артем Ткаченко

 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Артём Горячев
Старший юрист, Адвокат
Телефон: 063 885 92 75
Связаться с Артёмом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *