НЕ ВСТИГЛИ ПРИЙНЯТИ СПАДЩИНУ – ДОДАТКОВИЙ СТРОК МОЖНА ВСТАНОВИТИ ЧЕРЕЗ СУД

НЕ ВСТИГЛИ ПРИЙНЯТИ СПАДЩИНУ – ДОДАТКОВИЙ СТРОК МОЖНА ВСТАНОВИТИ ЧЕРЕЗ СУД.

            Якщо спадкоємець не встиг протягом шести місяців прийняти спадщину, то він втрачає право на її прийняття. Виняток: особа проживала спільно зі спадкодавцем або має рішення суду про встановлення факту спільного проживання.

Отже, особа-спадкоємець, яка пропустила вказаний строк, має два варіанти подальших дій (ст. 1272 ЦК України):

  • Варіант 1 – отримати письмову згоду інших спадкоємців, які прийняли спадщину, на подання нотаріусу або уповноваженій особі органу місцевої ради (у сільських населених пунктах) заяви про прийняття спадщини після встановленого строку. Письмова згода викладається у довільній формі;
  • Варіант 2 – звернутися до суду із позовом про поновлення строку для прийняття спадщини, призначення додаткового строку.

Розглянемо докладніше другий варіант.

Поновлення строку через суд

Особа готує позовну заяву до суду самостійно або звертається до юриста, адвоката. Відповідачем у цій справі вказують інших спадкоємців, а якщо їх немає – селищну, сільську, місцеву раду за місцем смерті спадкодавця.

Такі справи підсудні місцевим загальним судам (районні, міськрайонні, міські, районні у місті суди) за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають щодо нерухомого майна (лист ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10.07.12 р. № 6-47/0/9-12).

            Наприклад, фізособа померла у Харкові, основна частина нерухомого майна розташована у Жовтневому районі цього міста. Усі спадкоємці відмовились від прийняття спадщини, а один пропустив строк звернення. Тоді він подає позов до Жовтневого районного суду м. Харкова, у якому відповідачем вказує Харківську міську раду.

При цьому суд вирішує питання про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, а не питання визнання за особою права на спадщину.

 

Якщо у Вас є питання, Ви можете звернутися до наших Адвокатів з метою отримання більш детальної та конкретної інформації саме по Вашій ситуації.

З повагою,

Проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладіОлександра Ляховецька   

 

 

 

 

 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Александра Ляховецкая
Юрист
Телефон: Largolaw1@gmail.com
Связаться с Александрой

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *