ХТО В ПЕРШУ ЧЕРГУ ОТРИМУЄ ПРАВО НА СПАДОК?

ХТО В ПЕРШУ ЧЕРГУ ОТРИМУЄ ПРАВО НА СПАДОК?

Є два види спадкування: за заповітом та за законом. У випадку, коли є наявний заповіт і він складений за усіма законними вимогами, то мова йде про спадкування за заповітом. Мається на увазі, що доля майна померлого вирішується до його побажань, викладених у заповіті.

Якщо ж заповіту немає або його скасовано, то наступає процес спадкування за законом. Тобто майно померлого буде передаватися тим, особам, яких визначить сам законодавець.

Отут і виходять на перше місце спадкові черги.

У даному випадку спадкова черга – це певне коло осіб, об’єднаних ступенем родинних зв’язків. Закон передбачає п’ять черг родичів, які мають певні права на спадкове майно.

Перераховуємо всі черги та осіб, які в нього входять:

  • перша черга: діти, чоловік/дружина, батьки;
  • друга черга: рідні брати та сестри, баба та дід як з боку матері, так і з боку батька;
  • третя черга: рідний дядько/тітка;
  • четверта черга: особи, які проживали із померлим не менше ніж п’ять останніх років;
  • п’ята черга: будь-які інші родичі до шостого ступеня спорідненості.

А тепер, як завжди, нюанси. Причому дуже важливі.

           Нюанс перший. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги. Простішими словами: “більша за порядковим номером черга” отримує право на майно тільки тоді, коли нікого із “меншої” нема.

Іще простіше на прикладі. Помер чоловік, в якого є родичі: одна дитина, вісім сестер, три дядьки, вісім бабусь. Так ось, на всю спадщину буде претендувати тільки син, бо в нього “найменша” черга.

            Нюанс другий. У випадку п’ятої черги родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Що це означає? Знову найпростіше на прикладі. Є у померлого два правнуки та три праправнуки. Майно отримують два правнуки, оскільки вони знаходяться у ближчому ступені спорідненості до померлого.

Якщо у Вас є питання, Ви можете звернутися до наших Адвокатів з метою отримання більш детальної та конкретної інформації саме по Вашій ситуації.

З повагою,

Проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладіОлександра Ляховецька   

 

 

 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Александра Ляховецкая
Юрист
Телефон: Largolaw1@gmail.com
Связаться с Александрой

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *