Чи потрібно повідомляти свою страхову компанію про ДТП?

У своїй практиці ми постійно стикаємося з тим, що люди не знають, що їм робити після ДТП. Більше того багато «експертів» які 100 раз потрапляли в ДТП починають давати свої поради, що необхідно робити й також не забуваємо про некваліфікованих юристів які дають безглузді поради по телефону.

Багато людей думають, що вони можуть подзвонити на гарячу лінію страхової компанії і їм нададуть чіткий план дій, що необхідно робити, однак це не так.

Чи потрібно після ДТП у разі якщо протокол складений не на Вас письмово повідомляти свою страхову компанію про ДТП, чи можна повідомити тільки страхову компанію винуватця в ДТП?

Начебто питання просте, як Ви гадаєте? Давайте розберемося і в кінці цієї статті Ви зробите для себе висновок, чи змінилась Ваша позиція, чи ні!

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про обов’язкове страхування», у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди серед іншого зобов’язаний: невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка.

Тобто згідно цієї статті Ви зобов’язані повідомити свою страхову компанію про дорожньо-транспортну пригоду яка сталася.

Для чого це робиться?

У разі якщо Вас визнають винним у ДТП Ваша страхова компанія повинна буде компенсувати потерпілій особі матеріальні збитки (виплатити страховку). Одразу розумію Ваше питання, в протоколі ж винним визнано іншого учасника ДТП, однак наголошує на тому, що вину в ДТП встановлює виключно суд. Працівники поліції тільки складають документи після чого передають їх в суд для розгляду. В більшості суд погоджується з поліцією з приводу винуватця який вказаний у протоколі, однак є випадки коли суд може цілком законно змінити винуватця в ДТП і їм можете стати саме Ви!

У зв’язку з чим у разі якщо суд визнає Вас винним в ДТП, саме Ваша страхова компанія буде здійснювати виплату по страховці.

Але ми розуміємо, що страхова компанія свого не проґавить, відповідно до ст. 38 Закону України «Про обов’язкове страхування» страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду у разі якщо він не повідомив страховика про ДТП у строки і за умов, визначених Законом. А законом визначено, що Ви зобов’язані не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду.

Отже, у разі якщо Ви не повідомите свою страхову компанію про ДТП, у разі визнання судом Вас винним, страхова компанія після сплати страхового відшкодування іншому учаснику ДТП, зможе стягнути з Вас повну суму страхового відшкодування.

Наголошуємо на тому, що з цим можна та необхідно боротися. Існує багато судової практики яка показує, що суди відмовляють страховим компаніям у разі заявлення таких вимог до суду. Однак чи це Вам потрібно? Нести додаткові витрати на адвокатів та взагалі займатися цією справою? Простіше одразу повідомити свою страхову про ДТП та забути про це!

Так, що Ви змінили свою думку? Яку саме страхову компанію необхідно повідомляти про ДТП? Свою чи іншого учасника ДТП?

Виходячи з нашої практики, я Вам наполегливо рекомендую, після ДТП повідомляти як свою страхову компанію, так і страхову компанію винуватця, так ви себе убезпечите. Повідомляти письмово! Якщо у Вашій страховій компанії будуть Вам казати, що ви є потерпілою особою і Ви не повинні повідомляти свою страхову компанію, все одно пишемо Заяву-повідомлення, Вам не можуть відмовити у прийнятті такої заяви.

 У разі, якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, звертайтеся до наших юристів і ми неодмінно допоможемо Вам. 

Ваше имя

Ваш номер

Об авторе
Артём Горячев
Старший юрист, Адвокат
Телефон: 063 885 92 75
Связаться с Артёмом